„Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”

W dn.16 października 2018r. dzieci z kl. II A i II  B uczestniczyły w wystawie „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia” zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych. Celem wystawy było upowszechnienie wiedzy na temat grzybów jadalnych, niejadalnych, trujących oraz zasad bezpiecznego grzybobrania. W ciekawej aranżacji leśnej uczniowie mogli obejrzeć około 60 sztuk atrap grzybów w skali 1:1, pogrupowanych pod względem podobieństwa zewnętrznego. Odwiedzający ekspozycję  mogli usłyszeć odgłosy lasu oraz obejrzeć aranżację z roślin runa leśnego i drzewek leśnych dzięki czemu poczuli się jak w prawdziwym lesie. Wydarzeniem towarzyszącym wystawie była Ogólnopolska Wystawa Rysunku Satyrycznego pod Patronatem Honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych „Stop Zaśmiecaniu Lasów” przygotowana przez leśników we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Artystów Karykatury. Ponadto uczniowie obejrzeli film edukacyjny o budowie grzybów, zasadach zbioru grzybów i jak zapobiegać zatruciom.

M. Piechurska, D. Banaszek