VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 28 września nasza szkoła brała udział w akcji VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.  Uczniowie specjalnie na ten dzień przygotowali piękne plakaty oraz rebusy z tabliczką mnożenia. Wszystko zostało powieszone na tablicach w szkole, aby uczniowie przypominali sobie w zabawny sposób tabliczkę mnożenia. Na drugiej lekcji cała szkoła brała udział w „tabliczkowym egzaminie”. Uczniowie klas III-VIII wypełniali losy z działaniami mnożenia i dzielenia, o różnym stopniu trudności. Na wszystko mieli trzy minuty. Kto bezbłędnie poradził sobie z zadaniem, otrzymywał odznakę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Powołane zostały również Patrole Egzaminacyjne, które podczas długiej przerwy zapraszały do sprawdzenia swojej wiedzy również dyrekcję, nauczycieli, administrację oraz rodziców. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Jeden z patroli wyruszył również w miasto, odwiedził Komisariat Policji na Borkach, Bibliotekę Miejską na Borkach, Publiczne Przedszkole nr 19 i wiele innych. Przepytywał również przypadkowo spotkanych przechodniów – większość bardzo bała się „oblania” egzaminu. Wszyscy jednak bardzo cieszyli się z pozytywnych wyników.

Justyna Mrozowicz