Święto rodziny w 1a

11 czerwca 2018 roku w klasie I A odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi goście – rodzice. Zebrani rodzice  z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci dały wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych i plastycznych. Potem zaprosiły do zabawy swoich rodziców, którzy musieli m.in. rozpoznać się na portretach, układać puzzle, rysować z zakrytymi oczami, wycinać na czas po śladzie lub dokończyć powiedzenia. Publiczność dopingowała zawodnikom oklaskami i okrzykami, obserwując z uśmiechem prawdziwe zmagania mam i  tatusiów.  Uczestnicy  zostali obdarowani przez dzieci cukierkami. Potem wszyscy zatańczyli pląs „ Kołyszmy się”. Na koniec  wspólnie obejrzeli pokaz slajdów pt. „Klasa I A bawi i uczy się”. Dzieci wręczyły rodzicom przygotowane przez siebie prezenty.  Dla pierwszaków również były niespodzianki z okazji ich święta. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka uroczystość  to okazja do spędzenia razem miłych chwil, czas wspólnej zabawy, możliwość złożenia przez dzieci podziękowań swoim rodzicom za troskę, dobre słowo, a przede wszystkim za miłość, której nic nie zastąpi.

Mariola Piechurska