Wycieczka kl.1 do Muzeum im. Witolda Gombrowicza we Wsoli

W dniu 28 maja 2018r klasy Ia i I b  wybrały się na całodniową wycieczkę do Muzeum  im. Witolda Gombrowicza we Wsoli. Uczniowie zapoznali się z postacią wybitnego pisarza. Obejrzały pamiątkowe zdjęcia i przedmioty związane z jego życiem i twórczością. Następnie uczestniczyły w warsztatach z książką w tle z panem Jarosławem Borowcem, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o tworzeniu i pisaniu wierszy. Dzieci tworzyły nowe słowa i łamigłówki słowne oraz wykonywały ilustracje do wybranych wierszy. Potem zajęcia odbywały się w pięknym otoczeniu przyrody, tworząc własne wiersze i opowiadania.  Na koniec dzieci piekły kiełbaski  na ognisku oraz uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych. Szybki minął czas i w dobrych humorach wróciły do szkoły.

Wychowawcy klasy : M. Piechurska, D. Banaszek