Maraton Czytania

W dniach 21.05 – 23.05 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena odbył się Maraton Czytelniczy adresowany do uczniów klas 0 – VII. W tych dniach zaproszeni goście:

I dzień – p. Konrad Frysztak – wiceprezydent miasta Radom,

p. Izabela Brejtkop – aktorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

II dzień – p. Krzysztof Szewczyk – Dyrektor Delegatury Kurator Oświaty w Radomiu

p. Joanna Nagaj – Muzeum w Orońsku

p. Elwira Dzikowska – Resursa Obywatelska

p. Anna Łęcka – pedagog, koordynator Wolontariatu

III dzień – Dyrektor Renata Maciejewska – Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej

Dyrektor Grzegorz Molenda – Dom Kultury „Idalin”

p. Ilona Kostkiewicz – Muzeum Wsi Radomskiej

p. Ilona Pulnar – Ferdiani – Muzeum Jacka Malczewskiego

z wielkim zaangażowaniem przeczytali fragmenty książek wybranych przez dzieci: „Cukierku ty łobuzie” Waldemara Cichonia, „Cudaczka Wyśmiewaczka” Julii Duszyńskiej, „Jaśki” Jeana Philippe Arrou – Vignoda.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali interpretacji tekstów, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące treści. Za dobre odpowiedzi otrzymywali nagrody rzeczowe (sponsor Muzeum w Orońsku) i słodycze.

W trakcie Maratonu Dyrektor Szkoły p. Marek Sternalski ogłosił wyniki całorocznego quizu czytelniczego klas I – VIII.

I miejsce zdobyła klasa III a – wych. Elżbieta Bińkowska

II miejsce zajęła klasa II b – wych. Joanna Gajda

III miejsce przypadło klasie I b – wych. Dorota Banaszek

Dziękujemy wszystkim gościom za podjęcie czytelniczego wyzwania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również znajdą się chętni do kolejnej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego. Podziękowania kierujemy również do rodziców uczniów, którzy brali udział w quizie czytelniczym.