23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”

Cycero

23 kwietnia w naszej szkole zostały wyeksponowane plakaty proponujące wyjątkową kolekcję 15 książek dla dzieci i młodzieży,  mówiące o zaletach czytania oraz przedstawiającą złotą listę książek zaproponowaną przez fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Ponadto na lekcji bibliotecznej uczniowie tworzyli hasła związane z książką, czytaniem, prawem autorskim, przygotowali plakaty promujące czytanie książek. Wszyscy wypożyczający tego dnia książki dostawali zakładki do książek.

Renata Kowal, Joanna Moroz, Monika Stępniewska