Gry i zabawy ruchowe w klasach I

13 marca 2018 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się Dzień Integracji dla dzieci i rodziców klas I. Rozpoczęliśmy spotkanie „przywitankami”, czyli każdy uczestnik musiał się przywitać z najbliższym sąsiadem w chwili gdy umilkła muzyka np. kciukiem, kolanem, łokciem, stopą. Potem wspólnie zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy „Lambadę” i „Pingwinka”. Następnie wszyscy wzięli udział w zawodach sportowych „Rodzice kontra dzieci”. Musieli wykonać min. „Bieg po buty”, „Wyścigi stonóg”, „Bieg kelnera”, „Slalom w parach i z hokejem”, rzuty do celu a na koniec zagrali w „Dwa ognie”. Wszyscy dobrze się bawili wykazując się dużą wyobraźnią i poczuciem humoru. Imprezę zakończyliśmy wspólnym tańcem i  przekazaniem „iskierki” .

Mariola Piechurska, Dorota Banaszek, Ewa Kozieł