Pasowanie na czytelnika

28 lutego 2018r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania książek  zakupionych do biblioteki szkolnej  przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Borkach. Przedstawiciele uczniów klas pierwszych wraz z Dyrekcją szkoły uroczyście przekazali nowe książki uczniom. Symbolicznie rozpakowano książkowy prezent.

Następnie uczniowie wykazali się znajomością postaci bajkowych, odgadując zagadki. Pierwszoklasiści zapoznali się prośbami Królowej Książki. Miłą niespodzianką było przedstawienie „Prawdziwa magia” w wykonaniu „Teatrzyku  Malutki” pod kierunkiem pani Hanny Gniewek . Występ starszych kolegów spotkał się z dużym zainteresowaniem. Na koniec Dyrekcja szkoły dokonała uroczystego pasowania na czytelnika Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2. Każdy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki.

Nowych czytelników zapraszamy do biblioteki szkolnej.

Renata Kowal, Joanna Moroz, Monika Stępniewska