Wizyta w papugarni

W czwartek 22 lutego klasa III a odwiedziła papugarnię. Każde z dzieci dostało od organizatorów kubeczek z ziarnem dla ptaków. Papugi fruwały i dziobały ziarenka bezpośrednio z dłoni. Niektóre wchodziły dzieciom na głowy, ramiona. Dziobały guziki, emblematy znajdujące się na ubraniach. Następnie dzieci zostały zaproszone na warsztaty. Dostały drewnianą papugę, którą musiały pomalować. Ptaki ubarwiono różnymi kolorami, każdy inaczej. Po zajęciach plastycznych dzieci po raz drugi spotkały się z papugami. Najbardziej podobały się papugi z długimi ogonami oraz cała biała-  ara. Nie ominęły nas niespodzianki. Niektórzy zostali pokąsani w palce przez ostre dzioby ptaków. Zabawa była wspaniała!

Dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie  tego wyjścia.

Elżbieta Bińkowska