Tłumy w bibliotece-akcja „Randka w ciemno z książką”

13 lutego z okazji Walentynek biblioteka szkolna zorganizowała akcję „Randka w ciemno z książką”. Tego dnia od samego rana biblioteka przeżywała oblężenie. Uczniowie wypożyczali książki- niespodzianki w walentynkowej oprawie. Akcję poprzedziły warsztaty, na których uczennice z klasy 7a wraz z nauczycielami bibliotekarzami wycinały serduszka, obkładały książki i dekorowały je. W szkole były umieszczone plakaty mówiące o akcji, a w gablotach wyeksponowano książki-walentynkowe niespodzianki. Akcja cieszyła dużym zainteresowaniem, wypożyczono 87 woluminów. Chętni uczniowie po przeczytaniu książki będą mogli napisać kilka zdań „Dlaczego warto przeczytać tę książkę?” Mamy nadzieję, że wydarzenie przyczyni się do wzrostu czytelnictwa, a uczestnikom akcji życzymy miłych chwil z książką.

Renata Kowal, Joanna Moroz, Monika Stępniewska