SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ DLA DZIECI

W dniu 9 lutego 2018 roku  w  Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 16 odbyło się spotkanie uczniów  kl. 0 A  -  I A  z pisarką  Panią   Elżbietą Czajką –  poetką, animatorką kultury, wolontariuszką i  autorką  książek dla dorosłych i dzieci. Napisała tomiki wierszy: Odcienie uczućWierszowanki dla dzieci małych i dużychOko w oko. Liczne świątkiRymowanki warszawianki. Współpracuje z Domem Kultury „Wygoda” oraz Harcerskim Teatrem „Paradox” w Warszawie. Z jej pomysłu i z udziałem dziewiętnastu współautorów, została wydana antologia Ostatni świadkowie. Wspomnienia i wiersze o II wojnie światowej.

Podczas spotkania, pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała młodym czytelnikom o swojej twórczości literackiej. Dzieci wysłuchały pełnych ciepła i humoru wierszyków autorstwa Pani Elżbiety. Autorka czytała wspólnie z dziećmi fragmenty wielu wierszy. Rymowanki okazały się doskonałym ćwiczeniem językowym a zabawy ruchowe oraz zagadki słuchowe uatrakcyjniły spotkanie. Autorka chętnie odpowiadała na pytania uczniów, opowiadała o tym jak powstają jej wiersze oraz co ją inspiruje do ich napisania. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci dostały autografy autorki i słodki poczęstunek.

Dorota Krupińska, Mariola Piechurska