Z wizytą w Sądzie Rejonowym w Radomiu

02.02.2018r. uczniowie klas VII w ramach realizacji projektu „Z ustawą na ty” zwiedzali siedzibę Sadu Rejonowego w Radomiu. Spotkali się z kuratorami sądowymi i innymi pracownikami sądu, którzy udzielili wyczerpujących informacji na temat specyfiki pracy sądu. Poznali całą drogę procesową od momentu przyjazdu opancerzonym samochodem do budynku sądu poprzez salę rozpraw, pomieszczenia przesłuchań dla szczególnie niebezpiecznych przestępców, pomieszczenia z celami dla oskarżonych czy też poznania „Przyjaznego pokoju”, czyli miejsca, w którym  przeprowadzane są rozmowy psychologa z dziećmi. Mogli wczuć się w rolę oskarżonych, prawników i sędziów.

Prezes Sądu - p. Beata Michalska wręczyła nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy rozwiązywali test z edukacji prawnej. Najlepszymi okazali się:

I miejsce – Zuzanna Kupis – klasa 7a i Ryszard Budzisz - klasa 7c

II miejsce – Nadia Drabik  - klasa 7a

III miejsce – Joanna Miłosz – klasa 7b

16 uczniów otrzymało wyróżnienia.

Gratulacje!

B. Ryters