KLASY I A i I B W WIOSCE ŚW. MIKOŁAJA

W dniu 8 grudnia 2017r. dzieci z klas I A i I B pojechały na spotkanie ze Świętym Mikołajem w Bałtowie. Na początku dotarliśmy do Chaty Świętego Mikołaja. W środku było bardzo sympatycznie i  gwarno. Przywitała nas Pani Mikołajowa, która opowiedziała nam historię Mikołaja. Wreszcie nadeszła upragniona chwila, wyczekiwana przez wszystkie dzieci, przybył Święty Mikołaj  i obdarował dzieci  pięknymi prezentami. Każde dziecko mogło porozmawiać z Mikołajem, zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk lub odgadnąć zagadkę oraz zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Potem udaliśmy się do Bajkowego Parku Rozrywki, tam czekało na nas wiele atrakcji min. uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych.

Dzieci pod opieką Pani Choinki i Ciasteczek malowały i ozdabiały gipsową figurkę aniołka, którą mogły zabrać do domu. W bajkowym namiocie oglądały pokazy sztuczek cyrkowych, które dostarczyły im wiele emocji. Przeszły również ścieżkę dydaktyczną Jura Parku, przy której ustawione są modele dinozaurów. Na zakończenie wybraliśmy się do Lodowego Labiryntu Królowej Śniegu, gdzie dzieci wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena o przygodach Kaja i Gerdy oraz spotkały się z tajemniczą królową.  Wizyta w Wiosce Świętego Mikołaja przeniosła wszystkich w magiczną atmosferę świąt, dostarczyła moc atrakcji i zabaw, a dzieci wyjechały pełne wrażeń i niesamowitych wspomnień.

M. Piechurska