Rodzice czytają dzieciom

Uczniowie klasy I A i ich rodzice czynnie włączyli  się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Polega ona na propagowaniu codziennego głośnego czytania dzieciom przez 20 minut, gdyż jak wiadomo nawyk czytania i miłość do książek musi powstać już w dzieciństwie. Działania te mają na celu rozbudzenie w dzieciach zapału do poznawania literatury dziecięcej, rozwijania słownictwa, pamięci i wyobraźni oraz budowania mocnej więzi między dzieckiem a rodzicem.

Rodzice klasy I A postanowili czytać dzieciom ulubione fragmenty książek w szkole. Akcję zainaugurowała mama Mateusza p. Agnieszka Kaczor –Filipczak, która jako pierwsza zgłosiła się do czytania. Przeczytała dzieciom „Bajki dla odważnych”.  Dzieciaki z zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje.

Następnym gościem była mama Zosi p. Agnieszka Tyczyńska, która zaprezentowała ulubioną książkę córki „ Bajki o przyjaźni”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały barwnych opowieści, aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie zadawały pytania i zabierały głos w sprawie ulubionych bohaterów i ich przygód.

Spotkania z rodzicami w szkole upłynęły w wesołej i przyjemnej atmosferze. Uczniowie klasy I A z niecierpliwością czekają na dalszych ochotników.

Gratulujemy wspaniałych Rodziców!

Mariola Piechurska