Search

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Dzień życzliwości – czyli chwila na to, by w codziennym biegu zatrzymać się i pomyśleć nad tym, co dobrego możemy zrobić  dla innych. Czasami wystarczy tylko uśmiechnąć się do drugiej osoby, powiedzieć miłe słowo.

21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. O tym dniu informowały plakaty umieszczone na drzwiach sal lekcyjnych, dekalog człowieka życzliwego, cytaty o życzliwości. Przez cały tydzień na godzinach wychowawczych dzieci wybierały najbardziej życzliwą osobę z klasy. Tego dnia „Przyjaciele biblioteki” odwiedzili wszystkich uczniów i pracowników szkoły, mile ich pozdrawiając i przedstawiając cel akcji.  Wszyscy otrzymali sentencje związane z życzliwością przyczepioną do słodkiego załącznika.

 

Na przerwach  chętni mogli pisać życzenia, pozdrowienia i wrzucać do skrzynki „Pozdrowień” znajdującej się w bibliotece. Na specjalnie ustawionej tablicy uczniowie mogli pisać pozdrowienia dla kolegów, koleżanek i nauczycieli. Podsumowaniem akcji było wręczenie przez Dyrekcję medali życzliwości wybranym uczniom:

1a – Magdalena Szymczak

1b -  Iga Piotrowska

1c – Kamila Chołuj

2a - Jakub Kalinowski

2b – Igor Kostecki

3a – Sonia Gilewska

3b - Zuzanna Balmas

3c- Kacper Wołczyński

3d – Ola Jesionek

4a – Ania Glińska

4b – Maja Hombek 

4c – Nikola Petrzyk

4d – David Rokiciński

4e – Eliza Bednarska

5a – Amelia Jabłońska

5b – Michał Popławski

5c – Malwina Kopyt,

6a – Adam Szwed,

6b – Natalia Słoniewska

 7a - Marcel Strzelec

7b – Oliwier Kopeć

7c – Jakub Czerwiński

Gratulujemy Życzliwym.

Bądźmy życzliwi codziennie, nie tylko od święta.

 

Organizatorzy:

Renata Kowal, Joanna Moroz, Monika Stępniewska.

 

Additional information