"JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY"

9 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja „JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY”  zorganizowana  przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W szkole gościli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, WORD-u, Policji, Staży Pożarnej a także mediów.

Celem akcji było m.in. uświadomienie uczniom, że ich bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od tego, na ile są widoczni po zmroku. Wszyscy uczniowie klas 4-7 otrzymali zestawy elementów odblaskowych i wzięli udział w trzech panelach edukacyjnych. Każdy miał okazję do przejazdu torem rowerowym przygotowanym przez pracowników WORD. Policjanci z Miejskiej Komendy Policji zaprezentowali film „Tak, chcę być bezpieczny” oraz omówili zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Strażacy uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wśród uczniów radomskiej Dwójki została zaszczepiona moda na odblaski i wszyscy będą już widoczni i bezpieczni.

DZIĘKUJEMY!

Aleksandra Kowal