Najmłodsi poznają pracę piekarza

Wizyta w nowoczesnej piekarni Gajda pozwoliła dzieciom zapoznać się z pracą piekarza poprzez obserwację poszczególnych etapów powstawania chleba i innego rodzaju pieczywa. Największą atrakcją była zabawa ciastem - czyli wcielenie się w rolę piekarza. Dzieci samodzielnie wykonywały wyroby piekarnicze (bułeczki, rogaliki, chałki itp). Z wycieczki wróciły bardzo zadowolone, pełne podziwu dla ciężkiej pracy piekarza. W szkole nastąpiła degustacja z własnoręcznie wykonanych wypieków.

D. Krupińska