Turniej BRD

W dniu 18.10.2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej  w Lesiowie odbył się I Turniej Wiedzy  o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym „Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 7a i 7c: Marcel Strzelec i Mikołaj Główka. Wśród 7 drużyn startujących w zawodach chłopcy zajęli II miejsce drużynowo.

Turniej składał się z dwóch etapów: I etap to rozwiązywanie testów na komputerze dotyczących znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ustalania kolejności przejazdu przez skrzyżowania dróg. II etap to sprawdzenie umiejętności poruszania się na drodze w miasteczku ruchu drogowego. Zadaniem każdego uczestnika było pokonanie trasy na której znajdowały się skrzyżowania, przejście dla pieszych, przejazd dla rowerzystów oraz rondo. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali każdy przejazd i nakładali punkty karne za błędy i wykroczenia w wykonywaniu manewrów na drodze.

Chłopcy z naszej szkoły pokonali trasę bezbłędnie i nie otrzymali żadnych punktów karnych. Zwycięzcami całego Turnieju zostali uczniowie ze szkoły podstawowej w Lesiowie. Następny Turniej odbędzie się 15 listopada tego roku i także zostaliśmy zaproszeni. Skorzystamy chętnie i powalczymy również o zwycięstwo.

Dariusz Chęć, Aleksandra Kowal