Search

„ JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY” – AKCJA DLA PIERWSZOKLASISTÓW

W dniu 4 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów, rodziców i wychowawców klas I w ramach akcji ,,Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny - wyprawka dla pierwszoklasistów”. Kampania ta skierowana jest do dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w szkole podstawowej. To właśnie z myślą o nich Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego przygotował kampanię społeczną, której celem jest przede wszystkim pokazanie dzieciom, jak ważne – zwłaszcza jesienią i zimą – jest noszenie elementów odblaskowych. Gościliśmy w naszej szkole Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego pana Rafała Rajkowskiego oraz dyrektora  radomskiego WORD Dariusz Piątka, którzy przypominali dzieciom, że jesień i zima, to najgorszy okres dla pieszych i rowerzystów na drogach publicznych.

 

Szybko zapadający zmrok, słoty i mgły przyczyniają się do zwiększania liczby wypadków z ich udziałem. Niestety, nie zawsze winowajcami są kierowcy. Wychodząc na drogę o zmierzchu lub wczesnym rankiem, zapominamy o prostej zasadzie – żeby być bezpiecznym, trzeba być widocznym. Dlatego pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mówili o tym, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Jakie są wymagania prawne, i jaka odpowiedzialność ciąży na rodzicach czy opiekunach. Dzieci biorące udział w kampanii zobaczyły filmy, jak widoczna dla kierowcy samochodu jest osoba z odblaskiem i bez niego. Na koniec uczniowie otrzymali wyprawkę, w skład której wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek (można je przypiąć do ubrania lub plecaka), opaski odblaskowe oraz opaski LED (na rękę lub obuwie).

Mariola Piechurska

Additional information