Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi swoją znajomością trudnych przypadków mnożenia. Przez ten tydzień uczniowie przygotowują plakaty.  Każdy, kto w piątek  poda wszystkie poprawne odpowiedzi, otrzyma tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Zachęcamy do zabawy.

A. Kościowska