Droga do kariery zawodowej

W ramach Doradztwa Zawodowego uczniowie klas 8a i 8b uczestniczyli w realizowanym projekcie Droga do kariery zawodowej. W PSP nr 5 w Radomiu spotkali się z przedstawicielami władz miasta, sejmu RP oraz szkół ponadpodstawowych miasta Radomia w II edycji projektu. Zapoznali się z ofertą szkół, uczestniczyli w spotkaniach ze specjalistami w zakresie doradztwa zawodowego poznali zawody niszowe oraz możliwości zatrudnienia na rynku pracy. Podczas udziału w projekcie  skorzystali z indywidualnej porady u specjalistów m.in. mieli możliwość rozwiązywania testów predyspozycji zawodowej. Projekt był dynamiczny, miał charakter giełdy, gdzie odbywały się prelekcje, prezentacje oraz indywidualne rozmowy przy stanowiskach ze specjalistami.
Dariusz Chęć - doradca zawodowy

Konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

11 października 2019 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Amelia Kupis, Eliza Bednarska i Jakub Zając z kl. 6e pod opieką p. Aleksandry Kowal zajęła II miejsce w XXI Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego "BEZPIECZNE DROGI RADOMIA" zorganizowanym przez MDK im. H. Stadnickiej, WORD, Wydział Ruchu Drogowego KM Policji pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

Gratulujemy!

Ślubujemy!

9 października 2019 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie najmłodszych dzieci z klas I na uczniów naszej szkoły. Tuż przed godziną 17 sala gimnastyczna zapełniła się galowo ubranymi dziećmi oraz przejętymi i wzruszonymi rodzicami. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli nam goście z projektu ’’Erasmus +’’, którzy przybyli z Portugalii, Chorwacji, Niemiec, Litwy i Włoch. Dyrektor szkoły pan Marek Sternalski powitał zebranych. Starsi uczniowie poprosili PIERWSZAKÓW o wykazanie się nowymi wiadomościami. Kandydaci na pasowanie i ślubowanie zatańczyli poloneza, śpiewali piosenki, recytowali wiersze, odpowiadali na pytania, za co nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Wzorowo zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu. Dyrekcja Szkoły dokonała pasowania dzieci symbolicznym ołówkiem, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Uczniowie otrzymali również legitymacje, tarcze, dyplomy i upominki. Ten uroczysty dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci PIERWSZAKÓW, ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

A. Dolega i J. Gajda

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Uczniowie ylasa 6a i 4c uczestniczą w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej organizowanym przez Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”. 4 października uczniowie obejrzeli norweski film „Superbrat” oraz wzięli udział w prelekcji na temat problemów podjętych w filmie. Uczniowie klasy 6a uczestniczyli w filmowych warsztatach przeprowadzonych przez p.Edytę Omelianiuk z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.

Sława Sowa, Hanna Walczak

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły zatańczyli popularny wśród młodzieży taniec zwany belgijką. Do zabawy nikogo nie trzeba było zachęcać. Tancerze dali z siebie wszystko, by pokazać swoje umiejętności. Wszystkim bardzo dziękujemy!

A. Janas i A. Mąkosa