Dzień Świętego Patryka

Nauka języka obcego to nie tylko "wkuwanie" nowych słówek i zasad gramatycznych. To także poznawanie kultury, historii  i obyczajów krajów posługujących się tym językiem. Bez jej znajomości owszem nauczymy się języka obcego ale nigdy w 100% go  nie zrozumiemy. Z okazji Dnia Świętego Patryka uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się bliżej z kulturą Irlandii oraz poznać interesujące fakty dotyczące jednego z najważniejszych świąt irlandzkich. Uczniowie obejrzeli prezentację, a następnie rozwiązywali quiz (KLIK).  Mogli także spróbować swoich sił w tańcu irlandzkim, co było dla nich nie lada wyczynem, ale też świetną zabawą.