Wielkanocna lekcja międzyprzedmiotowa

W klasie 4c przeprowadzona została lekcja międzyprzedmiotowa łącząca elementy języka polskiego z językiem angielskim. Tematem lekcji były Święta Wielkanocne. Lekcja bazowała na krótkim przedstawieniu o tematyce wielkanocnej, wystawionym rok wcześniej przez uczniów z Językowego Kółka Teatralnego (przedstawienie można obejrzeć TUTAJ). Po obejrzeniu przedstawienia, uczniowie wykonywali zadania w języku angielskim (m.in. quiz sprawdzający co zapamiętali z obejrzanego filmiku, uzupełnianie fragmentów przedstawienia, dialogi) oraz zadania z języka polskiego (m.in. układanie planu wydarzeń, szukanie części mowy w wierszyku z przedstawienia, krzyżówka).

K. Łyczak

R. Janikowska