Międzyszkolny konkurs "Teddy"

5 kwietnia 2018 r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3, odbył się coroczny konkurs z języka angielskiego "Teddy". Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły: Iga Sasin, Olga Mazur z klasy 3b oraz Janek Pietralski z klasy 3d.

Eliminacje międzyszkolne składały się z  części pisemnej (test obrazkowo - wyrazowy).

Celem konkursu było propagowanie języka angielskiego i zachęcanie uczniów do poszerzania wiedzy.

Do Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego "Teddy", który odbędzie się  w środę 25 kwietnia 2018 r. o godzinie 10.00 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu ul. Kościuszki 5    zakwalifikowały się następujące osoby:

Iga Sasin

Jan Pietralski

III etap – finał – Regionalny Konkurs Języka Angielskiego składa się z części pisemnej (test) oraz części ustnej (rozmowa na podstawie obrazka).

Finalistom gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie!!!

E. Kutera

Easter cards - kartki Wielkanocne

Już po raz kolejny nasza szkoła jest koordynatorem projektu wielkanocnego eTwinning "Easter cards exchange". W jego ramach zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną oraz najciekawsze życzenia w języku angielskim. Najlepsze prace wysłane zostały do naszych szkół partnerskich z wielu europejskich państw: Włoch, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii, Chorwacji, Litwy, Słowenii, Rumunii, Turcji, Macedonii, oraz Polski. My również otrzymaliśmy mnóstwo kartek od naszych przyjaciół z zagranicy.

Otwieranie listów z kartkami przyniosło nam wiele emocji i radości.

A oto kartki, które otrzymaliśmy z zagranicy.

R. Janikowska

Easter egg hunt - polowanie na pisanki

Tradycyjnie, jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi, nasi uczniowie wzięli udział w zabawie Easter Egg Hunt. Ich zadaniem było znaleźć jak najwięcej jajek ukrytych w salach oraz na korytarzach szkolnych. Na każdym jajku był numerek z pytaniem z języka angielskiego lub z języka polskiego. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczniowie otrzymywali punkty. Wszyscy świetnie się bawili. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

Dzień Świętego Patryka

Nauka języka obcego to nie tylko "wkuwanie" nowych słówek i zasad gramatycznych. To także poznawanie kultury, historii  i obyczajów krajów posługujących się tym językiem. Bez jej znajomości owszem nauczymy się języka obcego ale nigdy w 100% go  nie zrozumiemy. Z okazji Dnia Świętego Patryka uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się bliżej z kulturą Irlandii oraz poznać interesujące fakty dotyczące jednego z najważniejszych świąt irlandzkich. Uczniowie obejrzeli prezentację, a następnie rozwiązywali quiz (KLIK).  Mogli także spróbować swoich sił w tańcu irlandzkim, co było dla nich nie lada wyczynem, ale też świetną zabawą.

Christmas Cards - kartki Świąteczne

Jak co roku nasza szkoła jest koordynatorem projektu świątecznego eTwinning "Christmas is coming! Let's send cards and wishes". W jego ramach zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną oraz najciekawsze życzenia w języku angielskim. Najlepsze prace wysłane zostały do naszych szkół partnerskich z wielu europejskich państw: Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Włoch, Belgii, Słowacji, Czech,  Litwy, Rumunii, Turcji, Serbii, Estonii oraz Polski. My również codziennie otrzymujemy nowe kartki z pozdrowieniami od naszych przyjaciół z zagranicy i wciąż czekamy na więcej.

Strona projektu "Christmas is coming! Let's send cards and wishes."