Program Insta.Ling

W tym roku szkolnym od października ponownie ruszył w naszej szkole program Insta.Ling, w którym biorą udział uczniowie klas 4-7 wraz z nauczycielami języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

Insta.Ling jest aplikacją do nauki słówek z zakresu języka obcego.  Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału,  a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu.  Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia  i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.  Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

Dużą zaletą platformy Insta.Ling jest to, że uczniowie wykonują zadania przy użyciu komputerów, tabletów lub telefonów komórkowych. Dzięki temu mogą uczyć się nowych słówek nie tylko w szkole czy w domu, ale także w podróży, na podwórku lub w jakimkolwiek innym miejscu. Wystarczy, że zalogują się na swoje konta i poświęcą kilka minut dziennie na zrobienie quizu. Dzięki temu uczą się też systematyczności i odpowiedzialności za swoją naukę. KLIK

Więcej informacji na temat aplikacji na stronie instaling.pl.

Europejski Dzień Języków 2017

Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków. Tym razem zadaniem uczniów było przygotowanie filmików lub prezentacji multimedialnych na temat: "Dlaczego warto i w jaki sposób można uczyć się języków obcych". Najciekawsze prace zostały zaprezentowane podczas apelu zorganizowanego z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków. Możecie je również obejrzeć tutaj:

film 1 - Kacper Jagiełło, Szymon Jurczak - klasa 7c

film 2 - Milena Brejtkop, Martyna Puton, Adam Grzegorczyk - klasa 6b

prezentacja 1 - Julia Szczepanek - klasa 7c

prezentacja 2 - Oliwia Gołosz - klasa 7a

prezentacja 3 - Wiktoria Kowalik - klasa 6b

Uczniowie wzięli także udział w interaktywnym quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat języków. Odpowiadali oni na pytania logując się ze swoich telefonów do programu Kahoot. Quiz wywołał wiele emocji. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili, a zwycięzcy quizu otrzymali nagrody.  KLIK

Angielski śpiewająco - 2b

Zapraszamy do obejrzenia dwóch wesołych piosenek śpiewanych po angielsku przez uczniów klasy 2b.  KLIK  Śmiech

K. Łyczak

Maraton filmowy

18 maja w naszej szkole odbył się Maraton Filmowy, w którym wzięli udział uczniowie z klasy 6b.  Dzieci obejrzały film 'Sing' w wersji angielskiej. Wszyscy przynieśli ze sobą chipsy, napoje, koce i poduszki. W trakcie seansu zamówiliśmy pizzę. Wszyscy świetnie się bawili podczas wspólnego oglądania filmu. Uczniowie już myślą o następnym takim spotkaniu.

E. Kutera

A. Mąkosa

Mistrz Języka Angielskiego - etap I

Pierwszy etap konkursu Mistrz Języka Angielskiego już za nami. Miał on formę testu sprawdzającego umiejętności uczniów z zakresu słuchania i czytania ze zrozumieniem.

Oto lista uczniów, którzy przeszli do drugiego etapu:

1. Kacper Jagiełło kl. 6c – 33pkt

2. Milena Brejtkop kl. 5b – 31pkt

3. Szymon Jurzak kl. 6c – 30pkt

4. Ryszard Budzisz kl. 6c – 29pkt

5. Jakub Wesołowski kl. 6c – 28 pkt

6. Aleksander Kwiatkowski kl. 6a – 27pkt

7. Nikodem Frączek kl. 6c – 24 pkt

8. Mikołaj Główka kl. 6c – 23 pkt

9. Sonia Przybyło kl. 6c – 23 pkt

10.Natalia Koc kl. 6a – 22 pkt

11. Natalia Słoniewska kl. 5b – 22 pkt

12. Viviana Schifitto kl. 6c – 22 pkt

Drugi etap konkursu będzie miał formę odpowiedzi ustnej - uczniowie będą musieli opisać obrazek i odpowiedzieć na pytania komisji w języku angielskim.

Odbędzie się w poniedziałek 5 czerwca o godzinie 9.50 w sali 102.