Życzliwość

CO TO JEST ŻYCZLIWOŚĆ?

Według uczniów z kl. 4 c życzliwość to: dzielenie się, przyjaźń, pomoc, koleżeństwo, uczynność, wsparcie, odpowiedzialność, współczucie, dobroć, troska, bezinteresowność, radość, szacunek, przyjaźń, zgoda.

KIM JEST OSOBA ŻYCZLIWA?

Według uczniów z kl. 4 a osoba życzliwa: pomaga innym w trudnych sytuacjach, jest uśmiechnięta, miła, grzeczna, uprzejma, sympatyczna, wesoła, odznacza się dobrocią, traktuje innych z życzliwością, pociesza smutnych i tych, którzy płaczą, chętnie pożycza, ma dobre serce, obdarza dobrym słowem, umie słuchać.