Search

Rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkurs Plastycznego

„Zaczarowany ŚwiatBaśni Hansa Christiana Andersena”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. H.Ch. Andersena w Radomiu zorganizowała I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Zaczarowany Świat Baśni Hansa Christiana Andersena". Ideą konkursu było upamiętnienie twórczości patrona, a głównym celem rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci, poszukiwanie twórczych rozwiązań, wyrażenie poprzez środki plastyczne specyficznej atmosfery baśni H.Ch. Andersena.

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Wydział Sztuki UTH w Radomiu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu  i MCSW "Elektrownia" w Radomiu.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem nadesłano 2232 prace z całej Polski, w tym niestety, aż 210 prac nie spełniało wymogów formalnych i tym samym nie mogły zostać dopuszczone do konkursu.

Dnia 25.03.2021r.  odbyło się posiedzenie Jury w składzie:
- dr Katarzyna Pietrzak  Wydział Sztuki UTH w Radomiu,
- mgr Ilona Pulnar - Ferdjani  Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu,
- mgr Małgorzata Jagielska MCSW Elektrownia  w Radomiu

 

Jury biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, estetykę, samodzielność oraz ciekawą interpretację tematu, wyobraźnię, pomysłowość i wrażliwość młodych artystów wyłoniło 229 prac do wystawy pokonkursowej, z czego 24 prace zostały nominowane do nagrody. Przyznano I, II, III miejsce i  wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

Prace nagrodzone (kliknij aby zobaczyć prace)

            Kategoria wiekowa 6 - 10 lat

  1. Hanna Kudła 10 lat, Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" Zamość
  2. Maja Koba 8 lat,  SP nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi Mielec
  3. Zofia Pitura  8 lat, SP nr 8 im. J. Weszki Rudołtowice

            Wyróżnienia

  • Oskar Staniszewski 7 lat, SP nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej Poznań
  • Mariia Iankovskaia 7 lat, Pałac Młodzieży Warszawa
  • Hanna Szymańska 10 lat, SP nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jadwigi Królowej Polski Białystok
  • Laura Garbaciak 10 lat, SP nr 10 Żary

            Kategoria wiekowa 11 - 15 lat 

  1. Tymoteusz Szornak 14 lat,  Zespół Szkół Katolickich im św. Jana Pawła II Gdynia
  2. Kacper Tarka 12 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II Jaworzno
  3. Maja Kobiałka 13 lat, PSP nr 31 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Radom

            Wyróżnienia

  • Zofia Lichota 13 lat, SP nr 30 im. Marii Zientary – Malewskiej Olsztyn
  • Michał Wróbel 15 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Jana Pawła II Jaworzno
  • Michał Dziedzic 12 lat, SP nr 50 im. Emilii  Plater Gdańsk
  • Natalia Krawczyk 13 lat, SP nr 218 im. Michała Kajki Warszawa

            Nominacje bez nagród

  • Lilia Niemirowska 8 lat, SP nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi  Bielsko-Biała
  • Wojciech Suchodolski 7lat, SP nr 22 im. Marii Dąbrowskiej Olsztyn
  • Maria Kalisiak 10 lat  Zespół Oświatowo - Wychowawczy Strzała
  • Aleksy Grabek 12 lat, SP nr 3 im. doktora J. Petera Tomaszów Lubelski
  • Julia Górska 13 lat, Młodzieżowy Dom Kultury im K. Makuszyńskiego Zamość
  • Julia Garbowska 12 lat, SP nr 6 im. K. Makuszyńskiego Świebodzin
  • Gabriela Łoza 11 lat Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" Zamość
  • Gaja Kondrat 11 lat, Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni" Zamość
  • Pola Przybył 14 lat, Pałac Młodzieży im. J. Tuwima Łódź
  • Bartłomiej Pelc  13 lat, SP im. św. Jana Pawła II  Wólka Hyżneńska

 Nagrody rzeczowe i dyplomy dla Laureatów i autorów prac wyróżnionych oraz ich  nauczycieli prowadzących zostaną przesłane pocztą na adres placówki wskazany w metryczce do końca kwietnia 2021 roku.

Dyplomy dla autorów prac nominowanych i ich nauczycieli prowadzących zostaną wysłane drogą elektroniczną na adres placówki wskazany w metryczce do końca kwietnia 2021 roku.

Dyplomy dla autorów prac zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej i ich nauczycieli prowadzących zostaną wysłane drogą elektroniczną na adres placówki wskazany w metryczce do końca kwietnia 2021 roku.

Wystawa pokonkursowa prac zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora do końca kwietnia 2021 roku.

Wszystkim Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!   

Ilona Górniewska,  Katarzyna Skorża 

Additional information