Search

Czy warto brać udział w projekcie Erasmus+? Dlaczego?

Na powyższe pytania odpowiedziały nasze uczennice po kilkudniowym pobycie w ramach wymian grup uczniów w szkole w Portugalii (13.05-17.05).

Anastazja Kucharska (8a)

"Myślę, że program Erasmus pozwala podszkolić język angielski,  poznać nowych, często wspaniałych ludzi, odkryć różnice kulturowe, oraz zobaczyć piękne miejsca. W całym wyjeździe najbardziej podobała mi się opcja poznania nowych ludzi. Spędzanie każdego dnia razem przez tydzień wystarczyło mi, żeby dość mocno się zżyć, przez co również moment rozstania był smutny. Zamieszkanie z inną rodziną w innym kraju pozwala również oderwać się na kilka dni od codziennej rutyny."

Natalia Koc (8a)

"Według mnie Erasmus to bardzo przydatny i edukacyjny program, który pozwala nam między innymi poznać nowych ludzi, zwiedzić kawałek świata, poznać inne tradycje i przede wszystkim wykorzystać w praktyce poznany język angielski. Tygodniowy pobyt w innym środowisku i z innymi ludźmi pozwala nam odkryć jak żyją ludzie w innych zakątkach świata. Uważam, że mieszkanie z inną rodziną, chodzenie do innej szkoły i pobyt w innym kraju to naprawdę ciekawe doświadczenie."

Julia Szczepanek (8c)

"Sądzę, że projekt edukacyjny Erasmus jest naprawdę przydatny. Dzięki niemu mogłam zwiedzić piękne miejsca, poznać typowe dla krajów dania, tradycje, poćwiczyć język, ale co najważniejsze spotkać wspaniałych ludzi. Kontakty, które tam zawarłam zostaną na lata. Erasmus dał mi cudowne wspomnienia i uważam, że każdy powinien kiedyś to przeżyć."

FILM

Poza zaprojektowaniem plakatu i ulotki na temat cyberprzemocy czekało nas większe wyzwanie. Musieliśmy wymyśleć i nagrać scenkę na temat przemocy w sieci. Nie było łatwo ale udało się. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej propozycji.

https://erasmusplus-socialmedia.eu/wp-content/uploads/2019/05/Results-of-survey-about-students%E2%80%99-habits-with-Social-Media.pdf

Plakat i ulotka o cyberbullingu

Czy słyszeliście o cyberbullingu? Co to jest? Jakie są jego oznaki i jak należy z nim walczyć? Jeśli nie zapoznajcie się z naszym kolejnym zadaniem. A mowa w nim o stworzeniu plakatu i ulotki na temat cyberprzemocy. Jeśli jesteście ciekawi jak zrealizowali to zadanie nasi partnerzy zapraszamy do odwiedzenia strony: https://erasmusplus-socialmedia.eu/outcomes/cyberbullying

Wywiady

Kolejna realizacja zadania za nami. Było trochę stresu, w końcu nie jest dla nas codziennością występowanie przed kamerą a tak właśnie wyglądało kolejne zadanie czyli wywiady uczniów z uczniami na temat mediów społecznościowych, ile czasu na nie poświęcają, z których najczęściej korzystają i w jakim celu.

Jesteście zainteresowani? Posłuchajcie.

https://erasmusplus-socialmedia.eu/learning-experiences/interviews-social-media/

 

1. ‘Dzień bez mediów społecznościowych- opowiadania

Jednym z zadań wynikających z harmonogramu projektu było napisanie przez uczniów biorących udział w projekcie prac na temat ‘One day without Social Media’ czyli jak spędziliby dzień bez korzystania z mediów społecznościowych. Opowiadania uczniów zostały zebrane i utworzono z nich produkt końcowy w formie ebooka. W celu zapoznania się z pracami uczniów zapraszamy do odwiedzenia poniższej strony: https://erasmusplus-socialmedia.eu/outcomes/stories-one-day-without-social-media/

Additional information